2011. gada 31. janvāris

Ciemos

Izraudzītā diena bija varen vējaina un sniega pārpilna. Braucot pa ceļu brīžam nevarēja saprast, kur ceļš, kur mala, kur debesis, bet lai vai kā, mēs aizkļuvām līdz Stāmerienas tautas namam 30.janvārī plkst.11:00.
19.janvārī biju atradusi šādu ziņu "30. janvārī plkst. 11.00 projekta "Jauniešu vilciens" ietvaros Stāmerienas tautas nams aicina jauniešu uz tikšanos. Būs cepumi un tēja, bet tikšanās dalībniekiem līdzi jāņem doma "Mana vieta Stāmerienā"." Pirmajā brīdī bija absolūta nesaprašana: 1) tautas nams aicina; 2) Stāmerienas vai visa Stāmerienas pagasta jauniešus vai visa novada (jā, jā, esam uz vārdiem jūtīgi). Mazliet vēlāk noskaidrojās, ka tikšanos vada jauniešu klubs "Dēms" (Anita Birzniece) un runa būs par līdzdalību.
Nolēmu riskēt un aicināt līdzi Kalnienas jauniešus un doties uz Stāmerienu. No vienas puses parādot, ka Kalnienā ir jaunieši un no otras puses, ka esam gatavi sadarboties.
Kā izrādījās pašā pasākuma dienā, datums nav īsti veiksmīgs izvēlēts puteņaina svētdiena, pēc balles Kalnienā un turklāt agri. Tā nu no Kalnienas mēs aizbraucām 4 (ieskaitot vienu meiteni no Gulbenes). bet tas tik un tā izrādījās vairāk nekā Stāmerienas jauniešu, kuri bija 2. Ja tā pavisam precīzi, ja skatās pēc LV likumdošanas, ka jaunietis ir no 13 - 25 gadu vecumam, tad uz tikšanos bija ieradušies 3 Stāmerienas pagasta jaunieši (2 no Kalnienas, 1 no Stāmerienas). Pārsteidza, ka nebija neviena jaunieša no tuvējām daudzdzīvokļu mājām Vecstāmerienā. Vai tur tiešām nav jauniešu?
Pasākumā kopā piedalījās 10 cilvēki (Kalnienā uz šāda veida tikšanos 2009.gadā bijām 18!!!!). Bet tas nemaz netraucēja saturīgi diskutējot pavadīt laiku līdz pat plkst.15:00 Rezultātā izvērsās diskusijas par jauniešiem un pieaugušajiem, kā viens otru uztver un saprot. Parunājām kā uzrunāt jaunieti uz pasākumiem, aktivitātēm un līdzdalību. Padomājām aktivitātes, kādas varētu veikt visa pagasta jaunieši kopā.
Dienas paveikto Ilvita ir apkopojusi šeit
Bet pāris bildes, lai redzētu, kas tad piedalījās šeit
Lielais secinājums - nav mākslīgi jāveido kāda jauniešu organizācija tur, kur paši jaunieši nav aktīvi!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru