2010. gada 22. marts

Paaudžu vakars pašu priekam


Vairs neviens nevar atcerēties, cik sena ir kalnieniešiem tradīcija marta nogalē sanākt kopā un atpūsties pirms kārtējiem pavasara darbiem. No sirmgalvja līdz mazulim, kas vēl kājām neiet, esošie, bijušie, topošie Kalnienas iedzīvotāji vienā vakarā ir kopā, lai justos šeit piederīgi un vajadzīgi. Tas nekas, ka esam apvienojušies vienā lielā novadā, ka Kalnienā jau kādu laiku nav skolas, šeit vēl ir tautas nams, kur pulcēties, sevi parādīt un citus apskatīt. Kalniena joprojām dzīvo, un vēl nemaz tā negatavojas novecot.
20.marta vakarā sevi parādīt vēlējās daudzi. Priekšnesumi gatavoti tika jau no janvāra un pilnīgi brīvprātīgi, bez piespiešanas. Šeit ir daudz talantīgu bērnu, jauniešu un viņu vecāku. Koncerts tiešām izdevās kā īsts paaudžu kokteilis.
Kad Kalnienas tautas nama zāle jau bija pārpildīta, koncertu uzsāka tā vadītāji: Atis un Monika, dodot “signālu”, ka nu mazliet uzmanības var veltīt priekšnesumiem. Kā pirmie uz skatuves kāpa, dziedošā ģimene - duets – Aigars ar meitu Madaru. Tad sekoja jaunums – Kalnienā atkal ir jauniešu deju grupiņa. Meitenes: Sindija, Laura, Arita, Daiga, Līva (vēlāk vienā dejā arī puiši Artūrs un Alvis) koncerta laikā rādīja savas prasmes mūsdienu dejās. Uzslavējami, ka tās visas izdomājuši un apguvuši paši jaunieši. Arī Kalnienas “teātrinieki”: Ināra, Māris, Dace, Kristīne un Ojārs, parādīja ainiņas no dzīves, kā iet ar iepirkšanos Gulbenē un kā iet kaimiņiem. Ar fantastisku balsi visus klātesošos pārsteidza sešgadīgā Līga. Pēc viņas nodziedātās dziesmiņas atskanēja vētraini applausi. Kristīne lasīja savu dzeju par mājām, un tad uzstājās Sonora, kas uz klavierēm demonstrēja savu talantu. Kalnienas sieviešu vokālais ansamblis, kurā dzied gan mammas, gan meitas: Sandra, Ilze, Gunta, Aija, Inese un Madara. Pirmo reiz ar solo kalnieniešu priekšā uzstājās Daiga, kuru ar ģitāru un klavierēm pavadīja “R.P.M.” puiši. Bet patīkama atkal redzēšanās bija ar kādreizējo Kalnienas vīru vokālo ansambli: Ģirtu, Mārtiņu, diviem Aigariem un Arti. Līdz šim vakaram savu muzikālo darbību ansamblis bija uz laiku pārtraucis. Savukārt “R.P.M.” puiši: Jānis, Vitālijs, Dāvis un Krišjānis šoreiz uzstājās akustiskajā versijā un dziedāja viss ansamblis. Pievienojoties vienam no Aigariem, puiši vienu dziesmu nodziedāja arī acapella. No skatītājiem atkal vētraini applausi.
Koncerts izvērsās 2 stundu garumā un atliek vien nobrīnīties, cik šeit ir talantīgi un darboties griboši iedzīvotāji. Ar šādu attieksmi Kalniena joprojām dzīvos.
Pēc kopncerta tautas nama 2.stāvā bija apskatāma izstāde, ko veidojuši paši kalnienieši. Iepriekš tika lūgts atnest dažādus ar savām rokām veidotus darbus, ko veido skolā vai savā brīvajā laikā. Uz aicinājumu atsaucās un izstādē bija redzami: tamborējumi, adījumi, izšuvumi, māla un koka veidojumi, jauno/topošo arhitektu veidotie ēku maketi un zīmējumi un bijušo Kalnienas pasākumu atspoguļojums bildēs.

Par vakara izdošanos, priekšnesumu dalībnieku kopā turēšanu un izstādes veidošanu jāsaka liels paldies Kalnienas tautas nama vadītājai Marinai Naglei, kas neatlaidīgi ļāvusies Kalnienas kultūras dzīves kustināšanai.
Ikdienā mēs daudzām lietām paskrienam garām, nepamanot, ka ir tik daudz pozitīvu un emocionāli piesātinātu brīžu. Lai arī bieži vien sakām, ka te jau nekā nav, bet nemanot piezogas mazs mirklītis, ka saproti - ir labi būt šeit.
Bilžu izlase no koncerta šeit

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru